Ramush Haradinaj nderon presidentin historik Ibrahim Rugova

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot bëri homazhe pranë varrit të presidentit historik Ibrahim Rugova, në lagjen “Velania” në Prishtinë, me rastin e 15-vjetorit të vdekjes së tij.

Haradinaj gjatë fjalimit të dhënë, tha se e gjithë Kosova dhe të gjithë shqiptarët janë mirënjohës për kontributin historik të Presidentit Ibrahim Rugova, për lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës.

Do të jetë i përjetshëm kujtimi për të dhe respekti!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *